Pomoc prostsza niż kiedykolwiek

Posted by on lut 10, 2013 in Program do PIT | 0 comments

Korzystając z rozliczenia rocznego możemy oddać 1% naszego podatku na rzecz Organizacji Podatku Publicznego. Przekonajmy się, że skorzystanie z tej opcji to obowiązek każdego, dobrego człowieka

Polska moralność w statystykach

Przekazując 1% wcale nie powinniśmy się wstydzić, że za bardzo się wyróżniamy. Ilość podatników, którzy w deklaracji podatkowej za rok 2011 przekazali 1% wynosi ponad 11 mln. To 33% wszystkich pełnoprawnych podatników. Uzbierali łącznie 411 mln zł. Odważmy się być szybsi od sąsiada, niedługo on będzie chciał być taki, jak my. Wielce prawdopodobne jest, że w tym roku liczba podatników przeznaczających podatek 1 procent wzrośnie do 70%.

Jak oddać 1%?

W Internecie ogłaszają się wszelkie organizacje, na które można przekazać 1%. Gdy już wybierzemy odpowiednią organizację, pozostaje wpisanie jej numeru KRS na formularzu PIT. Najlepszym wsparciem w tej kwestii są programy do PITów.

Kto korzysta z 1%?

Organizacje Pożytku Publicznego działają na rzecz potrzebujących. Potrzebujący to nie tylko dotknięci przez zły los obywatele, ale również zwierzęta oraz instytucje kulturalne. Każdy Polak znajdzie więc coś dla siebie.

Ile tak naprawdę daje 1%

Kwota roczna z 1% od podatnika to około 40zł. Za 40zł można kupić książkę lub płytę muzyczną. Ale rzadko kiedy wykorzystujemy 40zł w tak pożyteczny sposób. 40zł w skali roku to 10 gr dziennie. Musielibyśmy więc przez dwa dni zbierać na paczkę zapałek. 3zł na miesiąc to jedna cola mniej, a możemy w sposób czynny wesprzeć nasze ideały. Pomoc prawie nic nie kosztuje. Dzięki 1% Twoja obecność w społeczeństwie stanie się widoczna!ulga prorodzinna formularze pit pit 36 pit36 ulgi rozliczenie roczne Ciekawostki podatkowe ulga za internet rozliczenie podatkowe pit 20122013 program pit

Dodaj komentarz

Please type the characters of this captcha image in the input box

Aby dodać komentarz, wpisz litery z obrazka.