Komu przysługuje ulga podatkowa za internet

Posted by on sty 24, 2013 in Ulgi podatkowe | 0 comments

Chciałbyś wiedzieć, co możesz odliczyć od swojego podatku? Jest kilka metod na to, by zmniejszyć kwotę rozliczeniową, należy wiedzieć, jak tego dokonać. Warto zainteresować się ulgą za Internet, która należy się nam po raz ostatni.

Komu przysługuje ulga za Internet

Ulga internetowa nie tyczy się już tylko  tych podatników, którzy mieli Internet zarejestrowany na aktualne miejsce zamieszkania. Od teraz skorzystać z ulgi mogą nawet użytkownicy Internetu bezprzewodowego i mobilnego. Należy pamiętać, że w razie gdy opłata za Internet jest częścią składową całego rachunku płaconego operatorowi, trzeba podkreślić sumę, która odnosi się do samego Internetu.

Dokumenty warunkujące uzyskanie ulgi.

Faktura VAT za Internet nie jest niezbędna, ale należy posiadać dokument, na którym widać kwotę płaconąza Internet oraz dane osób ubiegających się o ulgę. Ile wynosi ulga internetowa? Maksymalna kwota ulgowa w kwestii PIT 2013 to 760zł. Jeśli jest wielu użytkowników korzystających z usług internetowych jednocześnie, można skorzystać z ulgi internetowej tyle samo razy, jeśli na fakturze widnieje odpowiednia ilość płatników. Do naszego PITu 2013 musimy dodać załącznik PIT/O. O ulgę ubiegać się mogą podatnicy rozliczający się za pomocą PIT-28, PIT-36 i PIT-37. Ale nie uzyskają jej ci, którzy rozliczają firmę na podstawie podatku liniowego lub objętą podatkiem według karty podatkowej.ulga prorodzinna formularze pit pit 36 pit36 ulgi rozliczenie roczne Ciekawostki podatkowe ulga za internet rozliczenie podatkowe pit 20122013 program pit

Dodaj komentarz

Please type the characters of this captcha image in the input box

Aby dodać komentarz, wpisz litery z obrazka.