E-lifestyle?

Posted by on lut 8, 2013 in Technologia w życiu | 0 comments

Jeśli masz obecnie koło 30 lat, zdążyłeś jeszcze poznać świat bez Internetu. Jak się czujesz teraz? Być może przeklinasz stopień przeniesienia aktywności życiowych do Sieci. Musisz jednak przyznać, że niektóre rozwiązania internetowe są więcej niż wygodne!

Jedziesz? Sprawdź!

Dużo ludzi nie wychodzi z domu na środki komunikacji miejskiej, bez uprzedniego sprawdzenia momentu odjazdu. Dlaczego mieliby stać i przestępować z nogi na nogę na chodniku? Czas czekania na środki komunikacji miejskiej i tak najczęściej nie przekracza 10 – 20 minut, jednak już w przypadku dalszych podróży, internetowy rozkład jazdy to wielkie ułatwienie życia. Tym bardziej, że rozkłady na peronach często nie zawierają wszystkich niezbędnych koniecznych informacji, megafony brzmią niewyraźnie, a matrony w okienkach bywają niezbyt skore do udzielania wyjaśnień.

Zaproszenia na fejsie

Ludzie nie dostrzegają teraz niebanalnych plakatów i nie zwracają zbyt wielkiej uwagi na słupy ogłoszeniowe w mieście. Obojętnie jakie mają pasje i zainteresowania, wszystko znajdą w Internecie. Muszą jedynie wrzucić przed weekendem w Google nazwę swojego miasta i frazę „imprezy, koncerty”, a otrzymają pełen wykaz okazji do zaimprezowania w piątkowy i sobotni wieczór. Do tego dołączają zaproszenia na fb. A gdyby ktoś wybrał imprezę u znajomych, to bardzo możliwe, że skończy się na tzw. You Tube Party, kiedy to towarzysze bawią się przy stole i idąc w kółeczko wyszukują ulubione piosenki.

E-płatności

Administracja, choć na początku bez przekonania, nadąża jednak za generalnym trendem. Świetnym tego przykładem jest rządowy serwis E-Deklaracje, który od 2008 roku umożliwia rozliczanie PITów w przestrzeni wirtualnej. Trzeba tylko ściągnąć bezpłatny program do wypełniania PITów, rozliczyć się i wysłać e-formularz. Nie będziemy już więcej stać w kolejkach do urzędu skarbowego!

Studenci mają teraz wygodniej

Komu net służy najbardziej? Na przykład studentom, którzy aktualnie spokojnie otrzymują od wykładowców różne skrypty i prezentacje, zabezpieczone wyłącznie hasłem. Dziś student nim pójdzie na uczelnię, sprawdza stronę wydziału. Jeśli doktor postanowił w ostatniej chwili odwołać zajęcia, informacja o tym pojawi się na portalu. Nie ma sensu jechać w ciemno, żeby pocałować klamkę. Zdaje się, że Internet – ten osobliwy twór, który pożera nam czas, jak Ciasteczkowy Potwór słodkie herbatniki, jednak na coś się przydaje!ulga prorodzinna formularze pit pit 36 pit36 ulgi rozliczenie roczne Ciekawostki podatkowe ulga za internet rozliczenie podatkowe pit 20122013 program pit

Dodaj komentarz

Please type the characters of this captcha image in the input box

Aby dodać komentarz, wpisz litery z obrazka.