Program PIT 2015

Dowiedz się, jakie masz możliwości w trakcie rozliczenia podatkowego. Dla początkujących i zaawansowanych podatników! Więcej

Progi podatkowe 2014/2015

Wykorzystaj walory współczesnych narzędzi, które pomogą ci w rozliczeniu podatkowym. Więcej

Druki PIT

Zainstaluj program do PITów 2014 i ciesz się łatwym wypełnianiem deklaracji podatkowych. Więcej

Druki PIT

Co roku zwiększa się grono podatników wybierających nowe rozwiązania w rozliczeniu podatkowym. Więcej

Druk PIT 37

PIT 37 jest drukiem dotyczącym największą liczbę podatników. To deklaracja zdecydowanie najbardziej popularna.

PIT 37 a małżonkowie

Małżonkowie mogą wspólnie korzystać z PIT 37. Ale w wypadku, gdy ślub brali dopiero w trakcie roku rozliczeniowego albo nie posiadają wspólnoty majątkowej, nie mogą rozliczyć się za pomocą jednego formularza.

Dlaczego PIT 37?

PIT-37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu, a przychody w nim wykazywane są opodatkowane na zasadach ogólnych. Wybierają go ci, którzy w ostatnim roku rozliczani byli przez płatnika.

Ulgi podatkowe za rok 2015 przy formularzu PIT 37

PIT-37 to podstawowe narzędzie podatkowe i umożliwia odliczenie ulg podatkowych, np.: ulgi prorodzinnej, rehabilitacyjnej, internetowej.

Kogo dotyczy PIT 37?

Ci obywatele, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej w poprzednim roku rozliczeniowym, osiągnęli dochód w Polsce m.in. z tytułu wynagrodzeń pracowniczych, emerytur i rent, zasiłków, stypendiów, przychodów z praw autorskich – obierają PIT 37 jako swoją formę rozliczenia. PIT 37 posiada ten sam termin ostateczny, co inne formularze, więc trzeba go wysłać do 30 kwietnia 2015 roku. Kara pieniężna czeka na wszystkich, którzy przekroczą ten termin!