Druk PIT 37

Posted by on lut 3, 2013 in PIT 37 | 0 comments

PIT 37 jest drukiem dotyczącym największą liczbę podatników. To deklaracja zdecydowanie najbardziej popularna.

PIT 37 a małżonkowie

Małżonkowie mogą wspólnie korzystać z PIT 37. Ale w wypadku, gdy ślub brali dopiero w trakcie roku rozliczeniowego albo nie posiadają wspólnoty majątkowej, nie mogą rozliczyć się za pomocą jednego formularza.

Dlaczego PIT 37?

PIT-37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu, a przychody w nim wykazywane są opodatkowane na zasadach ogólnych. Wybierają go ci, którzy w ostatnim roku rozliczani byli przez płatnika.

Ulgi podatkowe za rok 2015 przy formularzu PIT 37

PIT-37 to podstawowe narzędzie podatkowe i umożliwia odliczenie ulg podatkowych, np.: ulgi prorodzinnej, rehabilitacyjnej, internetowej.

Kogo dotyczy PIT 37?

Ci obywatele, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej w poprzednim roku rozliczeniowym, osiągnęli dochód w Polsce m.in. z tytułu wynagrodzeń pracowniczych, emerytur i rent, zasiłków, stypendiów, przychodów z praw autorskich – obierają PIT 37 jako swoją formę rozliczenia. PIT 37 posiada ten sam termin ostateczny, co inne formularze, więc trzeba go wysłać do 30 kwietnia 2015 roku. Kara pieniężna czeka na wszystkich, którzy przekroczą ten termin!ulga prorodzinna formularze pit pit 36 pit36 ulgi rozliczenie roczne Ciekawostki podatkowe ulga za internet rozliczenie podatkowe pit 20122013 program pit

0 odpowiedzi na „“Druk PIT 37””

  1. [...] specjalizacji, bazujących na założeniach wikipedii. Dlatego, jeżeli powinniśmy dowiedzieć się, czego wymaga obliczenie PIT 37, to lepiej odnaleźć gałąź wiki, zawierającą w sobie [...]

Dodaj komentarz

Please type the characters of this captcha image in the input box

Aby dodać komentarz, wpisz litery z obrazka.