Co łączy Disco Polo i rozliczenie podatkowe?

Posted by on mar 24, 2013 in Ciekawostki | 0 comments

Deklaracje podatkowe zazwyczaj kojarzą nam się z urzędami skarbowymi i fiskusem. Niektórzy mają o wiele bogatsze skojarzenia. Dla mnie PITy już zawsze będą kojarzyć się z późnymi latami 90. i Disco Polo.

Nie zapomnę, jak rozliczałem się z podatku po raz pierwszy. Nie zdawałem sobie sprawy, jaki PIT wypełnić. A był ostateczny dzień wypełniania formularzy. Jedynym wyjściem było odwiedzić do teściów. Teściowa zajmuje się domem, ale teść kieruje firmą i we wszystkim świetnie się orientuje. Rozszyfrowywanie formularza swoją drogą nas troszkę ze sobą zbliżyło, aż teść otworzył koniaczek i wreszcie nadarzyła się okazja, byśmy mogli swobodnie porozmawiać. Powiedział, abym został jego pracownikiem. W pierwszym odruchu zareagowałem entuzjastycznie, chociaż domyśliłem się, że chodzi o inicjowanie koncertów disco polo, co w latach 90tych było wspaniałym pomysłem na życie.

Nie udało mi się pogodzić disco polo z moimi poglądami na kulturę i sztukę. W tamtym okresie byłem idealistą. Skierowałem do drukarni plakaty, które sugerowały błędną datę koncertu Shazzy i miłośników disco polo posłałem na event grindcore’owy.

Jednym z wielu moich postanowień noworocznych było to, by nie przekładać każdego obowiązku na ostatnią chwilę. Jeśli człowiek ma ogromnie dużo czasu na wykonanie czegoś, tym bardziej będzie to opóźniał. Dlatego też w roku ubiegłym prawie że nie wysłałem deklaracji podatkowej. W tym wypadku muszę wygospodarować wreszcie wolny wieczór i zdobyć najnowsze informacje o podatkach.

Teść nie jest już zwolennikiem koniaczku w reakcji na mój widok. Ja tym razem nauczyłem się nie prosić wszystkich o pomoc przy dowolnej sytuacji urzędowej. Pomimo tego niechęć, z jaką zbieram się do wypełniania formularzy podatkowych, nie zmniejszyła się ani trochę.

ulga prorodzinna formularze pit pit 36 pit36 ulgi rozliczenie roczne Ciekawostki podatkowe ulga za internet rozliczenie podatkowe pit 20122013 program pit

Dodaj komentarz

Please type the characters of this captcha image in the input box

Aby dodać komentarz, wpisz litery z obrazka.